Zarządzenie budżetem domowym

W rodzinie siła

Zadanie finansowane z budżetu Samorządu Województwa ŁódzkiegoZarządzenie budżetem domowym to kolejny blok tematyczny zorganizowany i zrealizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Woli Krzysztoporskiej w ramach warsztatów i szkoleń z Programu Samorząd Przyjazny Rodzinie „W rodzinie siła gdy samorząd jej sprzyja”.

W dniu 4.11.2023 r. odbyły się warsztaty edukacyjne z zakresu zarządzania budżetem domowym dla dorosłych i dzieci. Są to warsztaty edukacyjne prowadzone przez firmę szkoleniową Inwencja w ramach zadania realizowanego przez GOPS w Woli Krzysztoporskiej z programu dotacyjnego Województwa Łódzkiego i RCPS w Łodzi pod nazwą Samorząd Przyjazny Rodzinie 2023- „W rodzinie siła, gdy samorząd jej sprzyja”.

W sobotni dzień w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej zarówno dzieci jak i ich rodzice brali udział w warsztatach z zakresu zarządzania budżetem domowym dla dorosłych i z zakresu zarządzania własnym budżetem – kieszonkowym dla dzieci. Wszyscy uczestnicy i słuchacze byli zaangażowani w wymianę informacji na wyżej wymieniony temat. Wraz z prelegentem podejmowali szereg istotnych kwestii, które na pewno będą przydatne w codziennym życiu dotyczącym szczególnie gospodarowania własnymi pieniędzmi. Zarówno młodzi słuchacze jak i ich dorośli opiekunowie mogli uzyskać drogocenne wskazówki na temat:

  • jak racjonalnie zarządzać finansami rodziny,
  • na co w pierwszej kolejności przeznaczać powyższe środki,
  • jak i gdzie bezpiecznie lokować oszczędności,
  • jaką rolę spełnia kieszonkowe w życiu dzieci i młodzieży,
  • jak dobrze zaplanować wydatki zarówno w budżecie domowym jak i z kieszonkowego.

Zdobyta przez słuchaczy wiedza z wyżej opisanych warsztatów stanowi podstawę do racjonalnego i efektywnego zarządzania własnym budżetem domowym.

Sobotni dzień były niewątpliwie ogromną dawką wiedzy na temat gospodarowania środkami finansowymi i miłe spędzonym czasem przy słodkim i ciepłym poczęstunku.