Piknik Rodzinny w Mzurkach

23 września w Parku Dworskim w Mzurkach odbył się piknik rodzinny, który w całości został sfinansowany ze środków pozyskanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Woli Krzysztoporskiej z budżetu Województwa Łódzkiego Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi w związku z pozyskaniem przez tutejszy Ośrodek grantu z programu Samorząd Przyjazny Rodzinie ,,W rodzinie siła gdy samorząd jej sprzyja”.

Chociaż w minioną sobotę pogoda nie rozpieszczała zarówno uczestników jak i organizatorów to z całą pewnością można stwierdzić, że słowa piosenki z kabaretu starszych panów ,,że w czasie deszczu dzieci się nudzą”… nie odnalazły tu swojego odzwierciedlenia bowiem zarówno dzieci jak i ich rodzice uczestniczące w pikniku bawiły się znakomicie. Wszyscy chętnie brali udział w zorganizowanych konkursach i zabawach prowadzonych przez animatorów, a nasi najmłodsi milusińscy skorzystali z malowania buziek i brokatowych tatuaży. Nie zabrakło świetnej muzyki i prezentów dla każdego uczestnika .

Warto nadmienić ze wrześniowy piknik rodzinny w Mzurkach zainicjował całe przedsięwzięcie w ramach zaplanowanego 11 zadaniowego bloku zdarzeń przewidzianych do końca grudnia 2023r. W ramach całego programu dla uczestników zaplanowane jest wiele spotkań warsztatowych, wycieczka do parku rozrywki oraz inne atrakcje o charakterze edukacyjnym, plastycznym czy integracyjnym.Zatem życzymy naszym uczestnikom tak wspaniałej energii na kolejne nasze spotkania.

Nie sposób pominąć gości specjalnych na naszym pikniku, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i którym składamy podziękowania: Marszałkowi Sejmu Panu Antoniemu Macierewiczowi, Wicemarszałkowi Województwa Łódzkiego Panu Zbigniewowi Ziembie, Radnej Sejmiku Województwa Łódzkiego Pani Beacie Dróżdż, Wiceprzewodniczącemu Rady Gminy Wola Krzysztoporska Panu Dariuszowi Pytce i Gospodarzowi miejsca Pikniku Panu Józefowi Stępniowi. Do podziękowań dołącza się również Wójt Gminy Wola Krzysztoporska Pan Roman Drozdek, który ze względu szereg innych służbowych obowiązków nie mógł uczestniczyć bezpośrednio w pikniku ale przekazał pozdrowienia wszystkim uczestnikom zabawy podczas rozmowy telefonicznej.

Poniżej link ze szczegółowymi informacjami na temat projektu Samorząd Przyjazny Rodzinie 2023
https://rcpslodz.pl/o-rcps-lodz-t20/aktualnosci-a26/samorzad-przyjazny-rodzinie-2023-r355#!