Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci

19 listopada 2024 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. Jest to wyjątkowa okazja by zwrócić uwagę na poważny problem, jakim jest przemoc fizyczna, psychiczna i emocjonalna, której doświadczają dzieci na całym świecie.

Akcja „Dzieciństwo bez przemocy”
19 listopada – w Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci – z inicjatywy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie zostanie wyświetlone hasło „Dzieciństwo bez przemocy”, a pałac podświetlony zostanie na czerwono. Podobne iluminacje będą miały miejsce również w innych miastach Polski tj.: Starogard Gdański, Lublin, Olsztyn, Zakopane, Rabka, Nowy Targ, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Poznań, Rzeszów i Grudziądz.
– Akcja „Dzieciństwo bez przemocy” to manifest 16 wiodących polskich organizacji, zrzeszonych w Krajowej Koalicji na rzecz Ochrony Dzieci. Ten manifest stanowi nasze jasne stanowisko – nie zgadzamy się na przemoc wobec dzieci, a wszelkie jej formy są nie do przyjęcia. Wszyscy realizujemy misję ochrony praw dzieci i głośno wzywamy do przeciwdziałania przemocy. Ta akcja to nasz wspólny krok do budowania świadomości problemu krzywdzenia dzieci, kształtowania postaw, uwrażliwiania społeczeństwa i angażowania w działania chroniące – mówi Monika Kamińska, rzeczniczka prasowa Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Kampania „REAGUJ na przemoc wobec dzieci” realizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Partnerami kampanii są: międzynarodowa organizacja „Terre des hommes” oraz holenderska Giro555, w skład której wchodzi 11 organizacji pomocowych. Partnerami kampanii są: Great Interactive i agencja Robimy Socjal Media.

Komunikacja kampanii „REAGUJ na przemoc wobec dzieci” obejmuje: 3-minutowy serial  i zapowiadający go teaser, 30- i 10-sekundowe spoty, a także materiały graficzne, które wykorzystywane będą w social mediach i działaniach PR.

Kampania „REAGUJ na przemoc wobec dzieci” realizowana będzie od 14 do 30 listopada br.
i obejmować będzie: telewizję, prasę, online, w tym kampanię digitalową, komunikację w mediach społecznościowych oraz kampanię outdoor w Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Łodzi. Kampanijne przekazy będzie można zobaczyć na największych ekranach super screen firmy Screen Network oraz nośnikach: Cityboard, Blue Eyes Media, JCDecaux i Jet Line. Więcej o kampanii na stronie: https://fdds.pl/

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Woli Krzysztoporskiej i działający przy nim Zespół Interdyscyplinarny apeluje do wszystkich mieszkańców naszej społeczności ażeby nie byli obojętni na jakąkolwiek formę przemocy wobec dzieci. Wszystkie niepokojące zachowania wobec nieletnich można zgłaszać bezpośrednio do poszczególnych instytucji pomocowych działających na naszym terenie tj:
– Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Woli Krzysztoporskiej, ul. Szkolna 6;
– Zespół Interdyscyplinarny w Woli Krzysztoporskiej, ul. Szkolna 6;
– Posterunek Policji w Woli Krzysztoporskiej, ul. Piotrkowska 2A;
– Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Woli Krzysztoporskiej, ul. Kościuszki 19;
– Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Woli Krzysztoporskiej, ul. Południowa 2;
– Szkoły Podstawowe funkcjonujące z terenie Gminy Wola Krzysztoporska.