Bo uśmiech dziecka jest najważniejszy

W dniu 09.02.2024 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej odbyło się spotkanie noworoczno – karnawałowe, podczas którego pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy wraz z Wójtem Gminy Wola Krzysztoporska wręczyli 87 paczek ze słodkościami dla dzieci posiadających różne dysfunkcje zdrowotne.

Jest to coroczna akcja, która wpisała się w karty naszych działań pomocowych od 2004 roku, kiedy to Polski Rząd wprowadził ustawę o pomocy społecznej, mówiła kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pani Małgorzata Walas. Dziś nadszedł nasz i Wasz czas drogie dzieci – relacjonowała dalej – gdyż po czteroletniej przerwie spowodowanej pandemią, spotykamy się aby wspólnie powrócić do tradycyjnej formy zabawy taneczno – integracyjnej podczas której Mikołaj obdarzy Was prezentami.

Podczas uroczystego spotkania nie zabrakło również miłych słów ze strony Wójta Gminy Wola Krzysztoporska pana Romana Drozdka, który potwierdził coroczną szczytną akcję organizowaną przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Dodatkowo, ze swojej strony zapewnił, że zawsze będzie wspierał tę przyjemną i uroczystą formę zabawy i wspólną integrację dla dzieci.

Mimo trudnych czasów jakie obecnie mamy, zapewniamy Państwa, że nie zabraknie nam sił i środków do kontynuowania tej wspaniałej akcji – mówił Wójt Gminy. Warto nadmienić, iż wszystkie obdarowane dzieci wraz z opiekunami, Wójtem Gminy, Pracownikami GOPS, GOK i GKRPA bawiły się w rytm muzyki, przy akompaniamencie pana Mariusza Wieczorka.

Mamy głęboką nadzieję, że za rok wszyscy spotkamy się ponownie, by znów wesoło spędzić razem czas.